Expertisenetwerk

Het landelijk expertisenetwerk Autisme Jonge Kind is een netwerk van professionals met expertise op het gebied van autisme bij jonge kinderen. Dit expertisenetwerk is in 2013 gestart op initiatief van Karakter Kinder- en Jeugdpsychiatrie (Iris Servatius-Oosterling en Jan Buitelaar) en Altrecht GGZ (Claudine Dietz).

De stuurgroep van het landelijk expertisenetwerk Autisme Jonge Kind bestaat uit:

  • dr. Claudine Dietz, klinisch psycholoog/IMH specialist DAIMH Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie;
  • Prof. dr. Rutger van der Gaag;
  • Karol Henke, directeur Nederlandse Vereniging voor Autisme;
  • Maria Hibma, beleidsmedewerker Nederlandse Vereniging voor Autisme;
  • Mathieu Pater, coördinator Muziektherapie Stichting Papageno;
  • Ineke Renée, coördinator Landelijk Expertisenetwerk Autisme Jonge Kind;
  • dr. Iris Servatius Oosterling, GZ-psycholoog/senior-onderzoeker Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie;
  • Prof. dr. Wouter Staal, hoogleraar klinische kinder- en jeugdpsychiatrie bij het Radboudumc;
  • Mayke van Wijk – Smits, managementassistent hoogleraren Karakter Academie – Wetenschappelijk Onderzoek.

Op deze kaart zie je per provincie welke instellingen zijn aangesloten bij het landelijk expertisenetwerk. Hieronder vind je een overzicht van de professionals die actief zijn bij het landelijk expertisenetwerk:

drs. Nicole Bakker

GZ-psycholoog
GGZ Centraal, Fornhese – Hilversum
n.bakker@ggzcentraal.nl

Prof dr. Ina van Berckelaer-Onnes

Emeritus hoogleraar orthopedagogiek
Universiteit Leiden
info@aut-ina.nl

dr. Annelies de Bildt

Psycholoog/senior onderzoeker
Accare kinder- en jeugdpsychiatrie – Groningen
a.de.bildt@accare.nl

dr. Els Blijd-Hoogewys

KP/gedragstherapeut/senior onderzoeker
Inter-psy
e.blijd-hoogewys@inter-psy.nl

drs. Jenny den Boer

KJP
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Ede
j.denboer@karakter.com

Bianca Bouman

GZ-psycholoog
Youz/SARR
b.bouman@youz.nl

Annemarie Brandt-Pronk

Gedragswetenschapper/GZ-psycholoog
Kenter Jeugdhulp – Haarlem/Beverwijk/IJmuiden
annemariebrandt@kenterjeugdhulp.nl

Prof dr. Jan Buitelaar

KJP; hoogleraar kinder- en jeugdpsychiatrie
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Nijmegen
jan.buitelaar@radboudumc.nl

drs. Marrit Buruma

Orthopedagoog / PhD-student
Inter-psy – Groningen
m.buruma@inter-psy.nl

drs. Kristel Bijen

Orthopedagoog, cognitief gedragstherapeut
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Hengelo
k.bijen@karakter.com

drs. Hester den Daas

GZ-psycholoog
Accare kinder- en jeugdpsychiatrie
h.den.daas@accare.nl

drs. Karlijn Daniels-Steggehuis

GZ-psycholoog
UMC Utrecht kinder- en jeugdpsychiatrie
C.H.J.Steggehuis@umcutrecht.nl

dr. Claudine Dietz

KP
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie
c.dietz@karakter.com

dr. Martine van Dongen-Boomsma

KJP
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie
m.vandongen-boomsma@karakter.com

drs. Ellen Duifhuis

KJP
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie
e.duifhuis@karakter.com

drs. Simone Hein

GZ-psycholoog
Accare kinder- en jeugdpsychiatrie – Groningen
s.heine@accare.nl

Annabel Hommel

GZ-psycholoog
Emergis – Goes
hommel@emergis.nl

drs Marianne van der Horn

GZ-psycholoog
Accare kinder- en jeugdpsychiatrie – Groningen
m.van.der.horn@accare.nl

Brigitte de Jong-Rindt

GZ-psycholoog, systeemtherapeut en IMH specialist
GGZ Breburg
B.deJongrindt@ggzbreburg.nl

drs. Hetty Joustra

GZ-psycholoog, Cognitief gedragstherapeut en supervisor VGCT, Docent en supervisor Pivotal Response Treatment bij het PRT centrum
PRT Centrum
hjoustra@prtcentrum.nl

Iris Kuijl

GZ-psycholoog 
Yulius kinder- en jeugdpsychiatrie – Dordrecht
i.kuijl@yulius.nl

Vief Leemans, MSc

GZ-psycholoog
Erasmus MC kinder- en jeugdpsychiatrie
v.leemans@erasmusmc.nl

drs. Judith Moolenaar

NVO Orthopedagoog generalist
Youké
jmoolenaar@youke.nl

Dr. Nicolette Munsters

Orthopedagoog
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Ede
n.m.munsters@gmail.com

dr. Fabienne Naber

UD orthopedagogiek
Erasmus Universiteit – Rotterdam
naber@fsw.eur.nl

Jeanine Nuijten

GZ-psycholoog, IMH-specialist DAIMH
GGZ Breburg
je.Nuijten@ggzbreburg.nl

drs. Natasja Pestel

KJK
Yulius kinder- en jeugdpsychiatrie – Dordrecht
n.pestel@yulius.nl

dr. Nienke Peters-Scheffer

UD orthopedagogiek
Radboud Universiteit
n.peters@pwo.ru.nl

drs. Veronique Philipsen

Orthopedagoog/GZ-psycholoog
Mutsaersstichting
vphilipsen@mutsaersstichting.nl

Francy van der Pol

Youz
f.vanderpol@youz.nl


Mirjam Pijl, MSc

PhD-student Zebra project/orthopedagoog
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Nijmegen
m.pijl@karakter.com

Dineke Rang

KJP
GGZ Centraal – Almere
d.rang@ggzcentraal.nl


drs. Tamar Rozendaal

KJP
De Bascule kinder- jeugdpsychiatrie
t.rozendaal@debascule.com

  Annelies Schoones 

GZ-psycholoog
Emergis – Goes
schoones@emergis.nl

Marjolein Schutte-Koning

GZ-psycholoog in opleiding tot klinisch psycholoog
Accare kinder- en jeugdpsychiatrie – Drachten
m.schutte1@accare.nl

dr. Iris Servatius-Oosterling (leider)

GZ-psycholoog/senior-onderzoeker
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Nijmegen
i.oosterling@karakter.com

Kathleen Smets

Orthopedagoog/GZ-Psycholoog
katleensmets@telenet.be

Michelle Snijder, MSc

PhD student SCOPE project
Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie – Nijmegen
m.snijder@karakter.com

dr. Irina Uitewaal- Poslawsky

Verplegingswetenschapper
UMC Utrecht kinder- en jeugdpsychiatrie
i.e.uitewaal@umcutrecht.nl

drs. Irene den Uijl-Ohlsen

GZ-psycholoog/Infant Mental Health specialist DAIMH
MOC ’t Kabouterhuis
I.denUijl@kabouterhuis.nl

dr. Fleur Velders

KJP
UMC Utrecht kinder- en jeugdpsychiatrie
F.P.Velders@umcutrecht.nl

Rianne Verschuur, MSc

Gedragswetenschapper/PhD-student PRT project
Dr. Leo Kannerhuis
r.verschuur@leokannerhuis.nl

Jorien Versteegh

KJK
Reinier van Arkel/Herlaarhof
j.versteegh@reiniervanarkel.nl

Edith Visser, MSc

GZ-psycholoog i.o.
Altrecht – Utrecht
e.j.visser@hotmail.com

dr. Janne Visser

KJP
Jeugd GGZ Dimence
j.visser@jeugdggz.com

drs. Corinne Vlamings (co-leider)

KJP
GGzE – Eindhoven
corinne.vlamings@ggze.nl

drs, Rianne de Vries-Schuurman

GZ-psycholoog
Riverduinen – Rotterdam
r.devries@rivierduinen.nl

drs. Anka Wagenaar

KP
Yorneo – Papenvoort
anka.wagenaar@yorneo.nl